Przejdź do głównej zawartości

Chmura dla Ciebie czyli Cloud Computing

Chmura sa narzedziem pozwalającym zminić sposób dostarczania usług IT. Jedną z najważniejszych zalet chmury to jej bezpieczeństwo. Prywatna chmura jest budowana na zasobach przeznaczonych dla firm czy organizacji. Bezpieczeństwo naszych danych wzrasta jeżeli je umieścimy w środowisku sprawdzonego data center. Model przetwarzania cloud computingu jest oparty na użytkowaniu usług dostarczonych przez usługodawcę IT. Funkcjonalność chmury powinniśmy interpretować jako usługę którą oferuje nam firma branzy IT lub operator ISP, a także dostawca oprogramowania (np. Microsoft, Apple, Adobe i inni). Oznacza to w konsekwencji eliminację konieczności zakupu licencji czy konieczności instalowania i administracji oprogramowaniem. Konsument może już płacić za użytkowanie określonej usługi, np. za możliwość korzystania z arkusza kalkulacyjnego. Nie musi dokonywać zakupu oprogramowania. Termin „chmura” jest związany z pojęciem wirtualizacji. W chmurze możemy również przechowywać bezpiecznie nasze dane. Wszystkie te elementy znacznie wpływają na jakość i pewność działania naszych komputerów domowych, ale w szczególności maja odniesienie do firm z segmentu MSP, gdzie w przypadku korzystania z chmury, nie zachodzi potrzeba inwestowania w własne data center, lub w serwery dedykowane. Kolejną korzyścią z wyboru proponowanych ofert na rynku jest mozliwość skorzystania z dodatkowych usług lub usług tzw. dodanych. Dużym udogodnieniem a także zdecydowanym oniżeniem kosztów licencyjnych będzie oferta udostepniania licencji systemów operacyjnych czy wirtualizacyjnych. Chmura prywatna oraz publiczna daje użytkownikowi pełną kontrolę na fizycznymi zasobami w centrum danych, można także dostosować jej architekturę na własne potrzeby.

Popularne posty z tego bloga

Polski SMOG

Polska z powodu braku działań na rzecz poprawy jakości powietrza trafiła przed Trybunał Sprawiedliwości. Ciekawe czy interwencja Komisji Europejskiej zmotywuje rząd do działania.

Intensywne roztopy na Grenlandii

Lodowce Grenlandii topnieją w rekordowo szybkim tempie - informują naukowcy. Grenlandzkie lodowce intensywnie topnieją. Pomiary prowadzone precyzyjnymi metodami grawimetrii satelitarnej pokazują, że lądolód Grenlandii coraz szybciej traci masę, przyczyniając się do wzrostu poziomu oceanów. Do Polski napływa zimne, kontynentalne powietrze z północnego wschodu. Napływa z Arktyki, z północy i związane jest z wyżem, który znajduje się teraz Skandynawią. Polska jest w zasięgu układu wysokiego ciśnienia, tylko na Podkarpaciu zaznacza się wpływ płytkiej zatoki niżowej.

Cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - nie ma jak dobre procedury RODO

Nie ma to jak wysłać cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - Firma DHL zadbała o procedury bezpieczeństwa zgodne z RODO - ciekawe co na to PUOD?