Przejdź do głównej zawartości

Czas zadumy i wspomnieńNadeszło święto, święto, które skłania ludzi żyjących do duchowego kontaktu z naszymi zmarłymi. Dzień zadumy, zastanowienia się, zatrzymania pędu życia dnia codziennego. Nie kwiat, czy wieniec, które są ważne, ale usposobienie duchowe, które pomaga nam dobrze przeżyć te dni. Czynności zewnętrzne będą miały jedynie charakter pomocniczy, w celu uświetnienia pamięci o naszych bliskich. Można być bowiem, w tych dniach, myślami w sposób szczególny bardzo blisko zmarłej osoby, której doczesne szczątki spoczywają gdzieś daleko. W tym dniu wystawiamy sobie świadectwo człowieczeństwa. Sposób traktowania pamięci o naszych zmarłych, niejednokrotnie pozostawia sobie wiele do życzenia. Mam jedynie nadzieję, że sporadyczne incydenty wandalizmu oraz braku szacunku dla siebie i swoich najbliższych nie zakłócą zadumy, wspomnień i nie będą stanowiły jakiejkolwiek przeszkody w tym dniu.

Życzę tego sobie, wszystkim znajomym i nieznajomym, abyśmy właśnie w tym dniu, obdarzyli wspomnieniami, radością i smutkiem tych których pamięć dzisiaj czcimy.Popularne posty z tego bloga

Polski SMOG

Polska z powodu braku działań na rzecz poprawy jakości powietrza trafiła przed Trybunał Sprawiedliwości. Ciekawe czy interwencja Komisji Europejskiej zmotywuje rząd do działania.

Intensywne roztopy na Grenlandii

Lodowce Grenlandii topnieją w rekordowo szybkim tempie - informują naukowcy. Grenlandzkie lodowce intensywnie topnieją. Pomiary prowadzone precyzyjnymi metodami grawimetrii satelitarnej pokazują, że lądolód Grenlandii coraz szybciej traci masę, przyczyniając się do wzrostu poziomu oceanów. Do Polski napływa zimne, kontynentalne powietrze z północnego wschodu. Napływa z Arktyki, z północy i związane jest z wyżem, który znajduje się teraz Skandynawią. Polska jest w zasięgu układu wysokiego ciśnienia, tylko na Podkarpaciu zaznacza się wpływ płytkiej zatoki niżowej.

Cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - nie ma jak dobre procedury RODO

Nie ma to jak wysłać cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - Firma DHL zadbała o procedury bezpieczeństwa zgodne z RODO - ciekawe co na to PUOD?