KWK Barbara Chorzów - znów ma fedrować ?

Ciekawy artykuł znalazłem dzisiaj w sieci, który zresztą zapodał mi znajomy z FB, ze W kopalni Barbara-Chorzów można będzie wydobywać do 2029 roku 15 mln t węgla. Istnieje również możliwość wydobycia kolejnych 30 mln ton w kolejnych 20 latach, po przedłużeniu koncesji... 
(nettg.pl)

Firma, a właściwie Grupa Fasing, chce złożyć  do końca roku wniosek o koncesję o udzielenie koncesji o wydobywanie (korzysta z pierwszeństwa jako podmiot posiadający koncesję rozpoznawczą). Grupa Fasing spodziewa się, że wydobycie w kopalni zostanie wznowione ok. roku 2015 -2017. Przyjmuje, że zysk brutto przypadający na spółkę z tytułu eksploatacji kopalni wyniesie według szacunków ok. 50 mln zł brutto rocznie.
Jest to kolejny przykład, że niekonieczne jest zamykanie tzw. "nierentownych kopalń", lecz po prostu ich sprzedanie? Należałoby się zastanowić na czym więcej zarabia nasze POlskie państwo? CZy na likwidacji kopalń? Musi ustanowić syndyka, przeprowadzać akcje złomowania i inne procedury na których "znajomi znajomych" zarabiają, ba nawet się bogacą na krzywdzie ludzkiej. 
Teraz wystarczy w okresie przedwyborczym nius, że POprostu tak od niechcenia już od 2015 roku jest nadzieja, że historyczna kopalnia znów będzie fedrowała?
Nie znam się kompletnie na technikach górniczych, lecz moje doświadczenie podpowiada mi i pyta co się stało ze sprzętem do fedrowania (jakieś taśmy, ciągniki, kombajny), wszystko zostało skasowane, czy zostanie odsprzedane dla tego czegoś co się zwie Group Fasing w cenie złomu?
Ot POprostu nasza POlska rzeczywistość. Zapraszam do lektury na portalu górniczym w internecie.