Przejdź do głównej zawartości

Serwisy internetowe dla opornych

Na pewno nie raz daliście się naciągnąć na reklamy w internecie (np. wyskakujący baner z napisem „wygrałeś kliknij w ciągu 20 sekund i odbierz nagrodę”) , większość osób daje się na to naciągnąć i klika zostają wtedy przekierowane na różne strony internetowe. Na tychże stronach proszą zazwyczaj o podanie telefonu lub adresu e- mail. Szczęśliwiec podaje takie dane i czeka na dalszy bieg wydarzeń a tutaj nic się nie wydarzyło, klient macha ręka i surfuje dalej jak gdyby nigdy nic.
SMS premiumI to jest ten haczyk. Chciałbym tutaj pokazać i zwrócić Waszą uwagę, na to, co dalej się dzieje z naszymi danymi czyli mailem lub telefonem, etc. Jak to wygląda z drugiej strony tej internetowej barykady.
Nasze dane wędrują do bazy danych i spokojnie sobie tam czekają. Osoba która kliknęła w reklamę sama oddała swoje dane osobowe za darmo. Ponieważ zawsze jest tam klauzula do zaznaczenia iż wyrażamy zgodę na przetwarzanie danych osobowych ( osoba musi to zaznaczyć ponieważ inaczej system jej nie przepuści „dalej” ). Nasze dane są sprzedawane w ogromnych paczkach kliku lub kilkudziesięciu tysiącach sztuk do różnych firm ( tak zwane bazy danych ). Później w zależności czy to e-mail czy telefon, dane są sortowane i wtedy zaczyna się najgorsze. Jesteśmy zasypywani tysiącem spamu, maili , lub SMS-ów. Spam jeszcze jest jakoś do ogarnięcia bo większość filtrów na kontach pocztowych automatycznie go blokuje , natomiast gorzej jest z SMS-ami. Są to SMS-y wysyłane do osób w celu zarobku na nich. Te SMS-y mają zazwyczaj treść, iż są darmowe lub nic to nie kosztuje. Wszystko byłoby OK, gdyby nie jeden haczyk. SMS-y owszem, darmowe jest ich pierwsze otrzymanie, jeżeli odpiszesz na niego odpisujesz za 0 zł, lecz w tym momencie aktywujesz automatyczną subskrypcję, czyli codziennie z twojego konta będzie pobierana będzie kwota np od 2 zł do kwoty bliżej nieoznaczonej !  Za to tylko, iż otrzymasz SMS, lub go wyślesz, bo przecież w odpowiedzi wiesz na pewno że, np. stolicą Polski jest Warszawa, lub ulubiony kolor wybranego przez Ciebie samochodu to np. czerwony. Informacje o kosztach są zazwyczaj ukryte na samym końcu SMS-a, jeżeli chcesz się zapoznać z regulaminem , zapraszają na stronę internetową.
W tych SMS-ach jeżeli już aktywowaliście subskrypcje nie pisze jak ją wyłączyć . Są dwa sposoby na wyłączenie tego , albo dzwonisz do operatora i on ci to wyłącza albo szukasz na stronie internetowej i wysyłasz SMS-a zatrzymującego subskrypcję. Pilnujcie wyłączenie tych serwisów, gdyż w innym wypadku zrujnują Was !
SMSNajdziwniejszym jest fakt, iż że strony prawnej – wszystko jest w porządku, ponieważ udostępniliście dane klikając na samym początku baner, a później zaakceptowaliście regulamin i zasady działania subskrypcji ponieważ w ostatniej linijce SMS-a była informacja, gdzie taki regulamin się znajduje. Prawo nie służy tutaj przeciętnemu obywatelowi, ale korporacji i  sztabowi wyłudzaczy. Domniemam, że afery Amber Gold przy tych praktykach to pikuś. Jaki jest finał i sposób jak mamy unikać takiego naciągania, bardzo prosty …….
Nikt nic Wam nie da za darmo trzeba dokładnie sprawdzić jeżeli już kliknąłeś jakąś reklamę i przeczytać regulamin. Nie udostępniać swoich danych osobowych, nie odpisywać na SMS-y typu WYGRAŁEŚ 1.000.000 zł tylko odpisz. Mam nadzieję, że tym tekstem uświadomię, nieuświadomionych, lub niedoświadczonych i trochę się zastanowicie zanim w coś klikniecie i sprzedacie swoje dane innej firmie .
Natomiast jeżeli wierzycie jednak w takie loterie to kupcie sobie starter za 5 zł i załóżcie maila widmo wtedy będziecie mieli to pod kontrolą i przynajmniej wiecie ile wydacie.

Popularne posty z tego bloga

Polski SMOG

Polska z powodu braku działań na rzecz poprawy jakości powietrza trafiła przed Trybunał Sprawiedliwości. Ciekawe czy interwencja Komisji Europejskiej zmotywuje rząd do działania.

Intensywne roztopy na Grenlandii

Lodowce Grenlandii topnieją w rekordowo szybkim tempie - informują naukowcy. Grenlandzkie lodowce intensywnie topnieją. Pomiary prowadzone precyzyjnymi metodami grawimetrii satelitarnej pokazują, że lądolód Grenlandii coraz szybciej traci masę, przyczyniając się do wzrostu poziomu oceanów. Do Polski napływa zimne, kontynentalne powietrze z północnego wschodu. Napływa z Arktyki, z północy i związane jest z wyżem, który znajduje się teraz Skandynawią. Polska jest w zasięgu układu wysokiego ciśnienia, tylko na Podkarpaciu zaznacza się wpływ płytkiej zatoki niżowej.

Cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - nie ma jak dobre procedury RODO

Nie ma to jak wysłać cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - Firma DHL zadbała o procedury bezpieczeństwa zgodne z RODO - ciekawe co na to PUOD?