Przejdź do głównej zawartości

Przeglądarki i antyphishing

Phishing jest próbą wyłudzenia informacji od klienta. Polega on na podszyciu się pod stronę np. banku czy innej instytucji. Osoba, która wejdzie na taką stronę i wpisze tam swoje dane, wyśle je do cyberprzestępców. Na szczęście najwięksi dostawcy przeglądarek internetowych starają się dbać o to, aby takie strony wyłapywać i blokować lokalnie u użytkownika. Jak więc włączyć filtry antyphishingowe w popularnych przeglądarkach ? m.in. Firefox, Internet Explorer, Chrome, Safari


Firefox


Aby włączyć tryb antyphishingowy w przeglądarce Mozilla Firefox, należy wykonać następujące kroki:

1) Kliknij w menu „Narzędzia”. Jeśli menu nie jest wyświetlone, pomóc może naciśnięcie przycisku Alt, który to menu wyświetli.2) Z menu „Narzędzia” wybierz „Opcje”.3) W zakładce „Bezpieczeństwo” upewnij się, że zaznaczone są pola „Blokuj witryny zgłoszone jako stwarzające zagrożenie” oraz „Blokuj witryny zgłoszone jako próby oszustwa internetowego”.

Internet Explorer

Aby włączyć tryb antyphishingowy w przeglądarce Internet Explorer, należy wykonać następujące działania:

1) Kliknij w menu „Narzędzia”.
2) W menu „Filtr SmartScreen” widnieją opcje pozwalające na sprawdzenie bieżących ustawień filtra. Jeśli istnieje opcja „Wyłącz filtr SmartScreen”, oznacza to, że jest on już włączony – jak na widocznym powyżej obrazie.


Google Chrome

Aby włączyć tryb antyphishingowy w przeglądarce Google Chrome, należy wykonać następujące kroki:
1) Naciśnij przycisk , aby wyświetlić menu.


2) Wybierz „Ustawienia”. Na dole strony, która się wyświetli, naciśnij „Pokaż ustawienia zaawansowane...”.

3) Upewnij się, że pole „Włącz ochronę przed wyłudzaniem danych (phishingiem) i złośliwym oprogramowaniem” jest zaznaczone.


Safari


Aby włączyć tryb antyphishingowy w przeglądarce Apple Safari, należy wykonać następujące kroki:

1) Naciśnij na przycisk ustawień i wybierz „Preferences”, aby otworzyć menu.2) W menu preferencji w zakładce „Ochrona” upewnij się, że zaznaczone jest pole przy „Fałszywe witryny”.


(źródło: internet, di.com.pl)


Popularne posty z tego bloga

Polski SMOG

Polska z powodu braku działań na rzecz poprawy jakości powietrza trafiła przed Trybunał Sprawiedliwości. Ciekawe czy interwencja Komisji Europejskiej zmotywuje rząd do działania.

Intensywne roztopy na Grenlandii

Lodowce Grenlandii topnieją w rekordowo szybkim tempie - informują naukowcy. Grenlandzkie lodowce intensywnie topnieją. Pomiary prowadzone precyzyjnymi metodami grawimetrii satelitarnej pokazują, że lądolód Grenlandii coraz szybciej traci masę, przyczyniając się do wzrostu poziomu oceanów. Do Polski napływa zimne, kontynentalne powietrze z północnego wschodu. Napływa z Arktyki, z północy i związane jest z wyżem, który znajduje się teraz Skandynawią. Polska jest w zasięgu układu wysokiego ciśnienia, tylko na Podkarpaciu zaznacza się wpływ płytkiej zatoki niżowej.

Cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - nie ma jak dobre procedury RODO

Nie ma to jak wysłać cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - Firma DHL zadbała o procedury bezpieczeństwa zgodne z RODO - ciekawe co na to PUOD?