Przejdź do głównej zawartości

Usuń swoje dane z wyszukiwarki Google

Mało kto wie, że Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, nakazał gigantowi z Mountain View do uruchomienia narzędzia umożliwiającego usuwania informacji osobowych ze swojej wyszukiwarki. 
Podaję adres elektronicznego formularza, przy pomocy którego możemy wysłać prośbę o usunięcie odnośników na nasz temat z wyszukiwarki. 
W powyższym wniosku należy podać Imię i Nazwisko osoby wnioskującej o usunięcie danych, adres e-mail oraz adresy odnośników do usunięcia. Firma Google w wydanym komunikacie zaznacza że każdy wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie jednocześnie zobowiązała się do usuwania pozytywnie zweryfikowanych linków w przeciągu miesiąca od otrzymania informacji.

Popularne posty z tego bloga

Polski SMOG

Polska z powodu braku działań na rzecz poprawy jakości powietrza trafiła przed Trybunał Sprawiedliwości. Ciekawe czy interwencja Komisji Europejskiej zmotywuje rząd do działania.

Intensywne roztopy na Grenlandii

Lodowce Grenlandii topnieją w rekordowo szybkim tempie - informują naukowcy. Grenlandzkie lodowce intensywnie topnieją. Pomiary prowadzone precyzyjnymi metodami grawimetrii satelitarnej pokazują, że lądolód Grenlandii coraz szybciej traci masę, przyczyniając się do wzrostu poziomu oceanów. Do Polski napływa zimne, kontynentalne powietrze z północnego wschodu. Napływa z Arktyki, z północy i związane jest z wyżem, który znajduje się teraz Skandynawią. Polska jest w zasięgu układu wysokiego ciśnienia, tylko na Podkarpaciu zaznacza się wpływ płytkiej zatoki niżowej.

Cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - nie ma jak dobre procedury RODO

Nie ma to jak wysłać cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - Firma DHL zadbała o procedury bezpieczeństwa zgodne z RODO - ciekawe co na to PUOD?