Przejdź do głównej zawartości

wiosenne burze pod kontrolą ?

Natura zjawisk burzowych jest tak zmienna, że nie jest możliwe określenie dokładnego czasu wyprzedzenia informowania o zbliżającej się burzy. Jednakże na podstawie obserwacji po zainstalowaniu systemu możliwe jest dostosowanie uznaniowo czasu wyprzedzenia poprzez zmiany parametru.

System wykrywania i lokalizacji wyładowań atmosferycznych jest innowacyjny z uwagi na możliwość wdrożenia go bezpośrednio u klienta (komercyjnego), oraz ze względu na niski koszt instalacyjny, a jego technologia opiera się na najbardziej zawansowanym systemie (North American Lightning Detection Network), który w Polsce nie był stosowany.
Technologią innowacyjną jest również sposób transmisji danych od urządzeń Systemu Strike Guard. Wykorzystuje on współcześnie zaawansowane technologie transmisji danych dla potrzeb przemysłowych za pomocą zaawansowanych technologii światłowodowych, przetwarzając sygnał optyczny i jego własności stosując technologię uniknięcia fałszywych alarmów. System Strike Guard to nowoczesna technologia stworzona w celu rozwiązania problemów wymagających szczególnego bezpieczeństwa i wczesnego ostrzegania przed zjawiskami meteorologicznymi jak błyskawice i wyładowania atmosferyczne.
Wdrożony system ochronę sprzętu elektronicznego, oraz zapewnienie bezpieczeństwa ludziom, poprzez wdrożenie systemu wczesnego ostrzegania m.in. na terenach szczególnie zagrożonych wyładowaniami doziemnymi oraz poprawą bezpieczeństwa w rejonach turystycznych. System Strike Guard jest przeznaczony do zastosowań krytycznych. System monitoruje wyładowania chmury / chmury oraz doziemne wyładowania atmosferyczne zapewniając powiadomienia i sygnalizując w ustalonych przez użytkownika progach aktywności wyładowań atmosferycznych.
Zrzut ekranu 2014-04-09 o 06.18.08Nasza oferta jest skierowana dla osób prywatnych, instytucji samorządowych oraz firm. Stacja pogodowa jest zintegorwana z Weather UndergroundNOAA oraz WeatherBug. Pogodę na żywo można sprawdzić dzięki serwisowi WebCam.
Projekt został zrealizowany w ramach Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – „Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby.” (Graficom)

Popularne posty z tego bloga

Polski SMOG

Polska z powodu braku działań na rzecz poprawy jakości powietrza trafiła przed Trybunał Sprawiedliwości. Ciekawe czy interwencja Komisji Europejskiej zmotywuje rząd do działania.

Intensywne roztopy na Grenlandii

Lodowce Grenlandii topnieją w rekordowo szybkim tempie - informują naukowcy. Grenlandzkie lodowce intensywnie topnieją. Pomiary prowadzone precyzyjnymi metodami grawimetrii satelitarnej pokazują, że lądolód Grenlandii coraz szybciej traci masę, przyczyniając się do wzrostu poziomu oceanów. Do Polski napływa zimne, kontynentalne powietrze z północnego wschodu. Napływa z Arktyki, z północy i związane jest z wyżem, który znajduje się teraz Skandynawią. Polska jest w zasięgu układu wysokiego ciśnienia, tylko na Podkarpaciu zaznacza się wpływ płytkiej zatoki niżowej.

Cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - nie ma jak dobre procedury RODO

Nie ma to jak wysłać cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - Firma DHL zadbała o procedury bezpieczeństwa zgodne z RODO - ciekawe co na to PUOD?