Przejdź do głównej zawartości

Akademia Seniora - wolontariat Nasz Dom

Z przyjemnością zawiadamiamy Państwa, że Stowarzyszenie w którym jestem v-prezesem zostało beneficjentem w Rządowym Programie na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych – edycja 2015. Od 1 maja ruszamy z realizacją projektu Akademia Seniora. 


Osoby starsze (60+) już wkrótce skorzystają z bezpłatnych zajęć językowych i komputerowych. Chętni mogą zapisywać się na szkolenia od 1 maja w Chorzowskim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Powstańców 70

Celem Programu jest poprawa jakości i poziomu życia osób starszych dla godnego starzenia oraz zagospodarowanie potencjału osób starszych poprzez aktywność społeczną. - Obecnie osoby starsze w niewielkim stopniu angażują się w działalność społeczną. Przyczyny tego są dość złożone. W znacznej mierze wynika to z braku odpowiedniej oferty umożliwiającej spędzanie wolnego czasu w sposób aktywny.

Każdy z uczestników będzie mógł znaleźć coś dla siebie. W ramach wolontariatu przeprowadzę odpowiedni zakres szkoleń komputerowych, by nie tylko przybliżyć seniorom najnowsze technologie ale również nauczyć praktycznego korzystania z tych technologii.

Zajęcia stanowią odpowiedź na problemy zgłaszane przez Chorzowskich seniorów. Mają oni problemy z obsługą urządzeń typu tablet/laptop/smartphon itp., jak również nie radzą sobie z komunikacją w obcym języku.

  • Szkolenie z obsługi komputera (środowisko Windows, pakiet biurowy, programy graficzne) oraz obsługa innych urządzeń takich jak smartfony czy tablety. Szkolenie będzie dla realizowane w grupach 10 osobowych. Każda grupa będzie miała 70 godzin zajęć. Zajęcia będą odbywać się do południa lub popołudniu w tygodniu. Uczestnicy napiszą najpierw test kwalifikujący do odpowiedniej grupy zaawansowania.
  • szkolenie z języka angielskiego dla odbędzie się w grupach 10 osobowych. Każda grupa będzie miała 80 godzin zajęć. Zajęcia będą odbywać się do południa lub popołudniu w tygodniu. Poziom podstawowy/średnio zaawansowany /zaawansowany. Uczestnicy napiszą najpierw test kwalifikujący do grupy. Zajęcia nie będą tylko i wyłącznie nauką języka, ale poznaniem kultury, zwyczaje, obyczajów, gier, form spędzania czasu w różnych krajach. Duży nacisk będzie kładziony na komunikację w języku obcym. a także na rekreację. W ramach zajęć wyjścia z lektorem w teren – jak aktywnie porozumiewać się w języku obcym. podczas zajec będą stosowane różne gry indywidualne i zespołowe.

Popularne posty z tego bloga

Polski SMOG

Polska z powodu braku działań na rzecz poprawy jakości powietrza trafiła przed Trybunał Sprawiedliwości. Ciekawe czy interwencja Komisji Europejskiej zmotywuje rząd do działania.

Intensywne roztopy na Grenlandii

Lodowce Grenlandii topnieją w rekordowo szybkim tempie - informują naukowcy. Grenlandzkie lodowce intensywnie topnieją. Pomiary prowadzone precyzyjnymi metodami grawimetrii satelitarnej pokazują, że lądolód Grenlandii coraz szybciej traci masę, przyczyniając się do wzrostu poziomu oceanów. Do Polski napływa zimne, kontynentalne powietrze z północnego wschodu. Napływa z Arktyki, z północy i związane jest z wyżem, który znajduje się teraz Skandynawią. Polska jest w zasięgu układu wysokiego ciśnienia, tylko na Podkarpaciu zaznacza się wpływ płytkiej zatoki niżowej.

Cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - nie ma jak dobre procedury RODO

Nie ma to jak wysłać cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - Firma DHL zadbała o procedury bezpieczeństwa zgodne z RODO - ciekawe co na to PUOD?