Przejdź do głównej zawartości

Mogło być gorzej, ale czy będzie lepiej ?


Zakończyły się Wybory Prezydenckie. 

Zestaw wybieranych kandydatów w finale (II turze) na najwyższy urząd w Państwie uniemożliwiał logiczny wybór któregokolwiek. Teraz zarówno wygrany jak przegrany wyraża swoje podziękowania wszystkim, którzy na niego głosowali i poparli jego osobę swoim głosem. 


Osiągnięty wynik nie jest satysfakcjonujący dla dużej części społeczeństwa. Wynik prawie 50/50 z niewielką przewagą prawicowego Prezydenta Elekta, sprawił, że część społeczeństwa będącego między młotem, a kowadłem wybrało młot. Starły się dwie postaci prawicowe o różnym stopniu radykalności swoich poglądów. Trudno. Szkoda tylko, że nikt nie miał pomysłu na lepszego przedstawiciela z lewicowej oferty dla społeczeństwa.

Trudno uwierzyć, że ludzie wolą poprzeć prawicę, która z samej natury jest nienowoczesna i zachowawcza. Prawicę, która krytykuje postęp i swobodę obyczajową. Dzieli społeczeństwo na biednych i bogatych, współpracując jednocześnie wiernopoddańczo z Kościołem. Nieliczni mieli nadzieję, że Prezydent elekt będzie przedstawiał sobą jednak więcej i nie będzie marionetką w rękach prawicy. Pierwsze kilka dni chwały wskazują na co innego. Tym wyborcom, którzy mieli iskierkę nadziei, zgasił ją fakt wznawiania wojny smoleńskiej i szafowanie wartościami krzyża. Kto sądził inaczej, już teraz wie, że nic nie ma za darmo. Miliony PLN-ów, które wydał PiS na kampanię prezydencką musi skutkować służalczością wygranego wobec "wodza". W ten sposób wódz Kaczyński przynajmniej częściowo zrealizuje swoje plany. Kto uważał, że będzie inaczej był w błędzie. Jeżeli PiS owładnięty radością wygranej nie zrewiduje radykalnych poglądów wodza, to nie docenia nadchodzącego zagrożania. 

Alternatywa jaka powstała w przedbiegach nazywa się Kukiz. Czy ta nowo powstała alternatywa, ruch społeczny, wypełni braki na polskiej scenie politycznej? Czy tylko zostanie stworzony nurt będący skocznią dla "nowych" chętnych do udziału w podziale tortu jakim jest nasz kraj?  Komu najbardziej ufamy? Pawłowi Kukizowi! Mniej zaufania Polacy mają nawet do Andrzeja Dudy - takie komunikaty wpuszczają media m.in TVN. Inni uważają, że Frustrację, która przyjmuje niefortunną twarz Kukiza, można zagospodarować merytorycznie - podaje rozpaczliwie Wyborcza


Polacy, jak wykazały wyniki wyborów - wyraźnie - bardziej niż 5 lat temu domagają się ograniczeń wolności osobistych. To ważny sygnał. Trzeba poczekać, przeczekać z ofertą programową ugrupowań lewicowych, gdyż dopiero bat na grzbiecie wyborcy, znój, bezrobocie i upadek własnej rodziny, a może i kraju może zmienić jego świadomość. Powstrzyma głosujących na chybił trafił lub szaleńczo przeciw sobie. Obecnie fakt, że ktoś obalał komunizm jest tak samo ważny jak uczestnictwo w bitwie pod Grunwaldem. 

Polska demokracja trwa zbyt krótko, żeby ludzie zrozumieli, że wybory to nie żart, czy hucpa. Potrzebny jest kaganek oświaty dla tych, którzy pijąc gorzałę, paląc jointa i jednocześnie uprawiając wolny seks ile wlezie, wraz z usunięciem niechcianej ciąży głosują z satysfakcją na prawicę. Prawicę, która wraz z Kościołem zwalcza ich postawy i ich w ogóle nie akceptuje! 

Jesteśmy w ciemnym lesie. Myślę, że za jakieś 25 lat, postawy wyborów ulegną zmianie. Stanie się to z racji kolejnych czekających nas kryzysów, oraz okrzepnięcia świadomości Polaków. Wynikną z doświadczeń życiowych i przenikania się kultur, a także faktycznych likwidacji granic między wysoko rozwiniętymi państwami. 

Za 25 lat media w naszym kraju utrwalające obecne postawy wyborców stracą na znaczeniu, ponieważ przesunie się punkt ciężkości na internet i grupy społecznosciowe, które nie dadzą sobie wmówić, że czarne to białe i na odwrót. 

Popularne posty z tego bloga

Polski SMOG

Polska z powodu braku działań na rzecz poprawy jakości powietrza trafiła przed Trybunał Sprawiedliwości. Ciekawe czy interwencja Komisji Europejskiej zmotywuje rząd do działania.

Intensywne roztopy na Grenlandii

Lodowce Grenlandii topnieją w rekordowo szybkim tempie - informują naukowcy. Grenlandzkie lodowce intensywnie topnieją. Pomiary prowadzone precyzyjnymi metodami grawimetrii satelitarnej pokazują, że lądolód Grenlandii coraz szybciej traci masę, przyczyniając się do wzrostu poziomu oceanów. Do Polski napływa zimne, kontynentalne powietrze z północnego wschodu. Napływa z Arktyki, z północy i związane jest z wyżem, który znajduje się teraz Skandynawią. Polska jest w zasięgu układu wysokiego ciśnienia, tylko na Podkarpaciu zaznacza się wpływ płytkiej zatoki niżowej.

Cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - nie ma jak dobre procedury RODO

Nie ma to jak wysłać cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - Firma DHL zadbała o procedury bezpieczeństwa zgodne z RODO - ciekawe co na to PUOD?