Nocne Wilki w Berlinie

Strach i Rusofobia ma wielkie oczy.

AFP / Vasily Maximov
Cóż nam miały zrobić Wilki od Niedźwiedzia ? Idiotyczna fobia naszych rządzących. Nasi władcy chyba chcieliby sprowadzić na grupę Wilków Psy wojny zza Oceanu i poszczuć ich hawkami lub dronami? boją się o dziewictwo swoich córek?Paranoja! Bardziej bym się obawiał tych psów wojny! Chciałbym ten przejazd zobaczyć Media mają jakąś potworną fobię na wszystko 'made in Russia' - cóż - fobia to straszna choroba - świadcząca o słabości i bezsilności 'zafobiałego' - należy jedynie współczuć. 
Czy nasze niezależne polskie media nie umieją napisać, że przejechała dziś przez centrum Berlina tym samym kończąc rajd upamiętniający tych, którzy zdobyli Berlin w 1945 roku. W tej chwili zwiedzają Pomnik Żołnierzy Radzieckich w Berlinie (Treptower Park). Rosyjska telewizja internetowa RuptlyTV transmituje to wydarzenie na żywo. 
Nie jest na wstyd? Polakom którzy potrafią tylko szabelką wywijać i rozpamiętywać krzywdy stalinowskie? Idąc tym samym tokiem myślenia, od strony granicy zachodniej - to chyba tyle samo krzywdy doświadczyliśmy jako naród od Niemców jak i Rosjan. Ale na miły bóg! Jest to historia i nie należy jej rozpamiętywać przez następne 100 lat. Mam wrażenie, że zachowujemy się jak kobieta w tym nowym związku europejskim, a nie facet! Wypominamy wszystko i wszystkim i z detalami, nie odnosząc się do dnia dzisiejszego.

fot. ANDREASGEBERT  /  źródło: PAP/ EPA
Doskonale nam wiadomo, że polscy motocykliści od lat, corocznie organizują rajdy do Katynia. Nazywa się to Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński. Ci motocykliści również uważają, że Rosjanie powinni byli mieć możliwość przejazdu. 

Jednak przeważają opinie, że Rosjanie nie powinni przejechać w spokoju przez nasz kraj. Tym samym wg naszych rusofobii nie mają prawo czcić miejsca, gdzie byli ich bohaterowie? 

Traktuję ich inicjatywę jako czysto historyczną i patriotyczną. Powinniśmy pozwolić im przejechać, wspomóc w ich działaniu. Potem się dziwimy, że polskie cmentarze chcą likwidować na kresach? Zamykać szkoły polonijne? Obudźmy się z tego idiotycznego snu.