Przejdź do głównej zawartości

Pomożesz dzieciom, jeśli nakarmisz… siebie. Tego jeszcze nie było!

Rozpoczynamy akcję organizowaną przez SOS Wioski Dziecięce „Im więcej jesz tym bardziej pomagasz”. W jej ramach 1 czerwca wybrane restauracje w Polsce przekażą potrzebującym dzieciom 10% obrotu. Dochód z tej akcji zostanie przeznaczony na zorganizowanie wakacji dla opuszczonych i osieroconych dzieci.

W Dniu Dziecka za żadne skarby nie jedzcie w domu! Weźcie całą rodzinę i idźcie na obiad w jedno z miejsc, których listę znajdziecie na www.wioskisos.org/im-wiecej.html. Dzięki temu opuszczone i osierocone dzieci wreszcie wyjadą na wakacje. Bo restauracja czy kawiarnia przekaże 10 proc. obrotu na wspaniałą akcję Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

- Ta akcja powinna być bliska każdemu z nas! Jesz, więc pomagasz! Szukajcie tych restauracji i kawiarni, którym bliskie jest dobro dzieci i koniecznie idźcie tam coś zjeść! – zachęca Dominika Kulczyk, która została Ambasadorką SOS.


W Polsce prawie 80 tysięcy dzieci pozbawionych jest opieki rodziców, a ponad 1,5 miliona żyje w biedzie. Dlatego właśnie Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce stara się otoczyć troską coraz więcej dzieci. Bardzo zaniedbanych, porzuconych przez najbliższych im ludzi, nie leczonych, z ogromnymi zaległościami w nauce. – Odwiedziłam SOS Wioski Dziecięce i poznałam mieszkające w nich dzieci. Wiem, że mają wielkie pasje, talenty i marzenia. Wystarczy podać im rękę, by miały podobne szanse na sukces w dorosłym życiu, co ich rówieśnicy – podkreśla Dominika Kulczyk. Prowadzona przez nią rodzinna fundacja Kulczyk Foundation w 2014 roku, przekazała Stowarzyszeniu 300 tysięcy złotych na remont dachów w najstarszej z Wiosek – w Biłgoraju.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce to organizacja międzynarodowa, działająca w 135 krajach świata. Honorowym Ambasadorem SOS na świecie był Nelson Mandela, są nimi Dalajlama czy Angelina Jolie. Wszystkie te osoby wspierają działania zmierzające ku temu, by doświadczone przez los dzieci miały szansę na szczęśliwe dzieciństwo i lepszą przyszłość.

Dominika Kulczyk jest inicjatorką i prezesem Kulczyk Foundation, w której propaguje ideę pomagania najuboższym poprzez wspieranie transparentnych i skutecznych projektów w Polsce i na świecie. Aktywnie zachęca też do wolontariatu. Jest założycielką i wiceprezesem polskiego oddziału Green Cross International – trzeciej co do wielkości pozarządowej globalnej organizacji ekologicznej.

Popularne posty z tego bloga

Polski SMOG

Polska z powodu braku działań na rzecz poprawy jakości powietrza trafiła przed Trybunał Sprawiedliwości. Ciekawe czy interwencja Komisji Europejskiej zmotywuje rząd do działania.

Intensywne roztopy na Grenlandii

Lodowce Grenlandii topnieją w rekordowo szybkim tempie - informują naukowcy. Grenlandzkie lodowce intensywnie topnieją. Pomiary prowadzone precyzyjnymi metodami grawimetrii satelitarnej pokazują, że lądolód Grenlandii coraz szybciej traci masę, przyczyniając się do wzrostu poziomu oceanów. Do Polski napływa zimne, kontynentalne powietrze z północnego wschodu. Napływa z Arktyki, z północy i związane jest z wyżem, który znajduje się teraz Skandynawią. Polska jest w zasięgu układu wysokiego ciśnienia, tylko na Podkarpaciu zaznacza się wpływ płytkiej zatoki niżowej.

Cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - nie ma jak dobre procedury RODO

Nie ma to jak wysłać cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - Firma DHL zadbała o procedury bezpieczeństwa zgodne z RODO - ciekawe co na to PUOD?