Przejdź do głównej zawartości

Wygrała Polska gówniarzy

„Przyszłość ma na imię Polska” – tak brzmiało hasło wyborcze Andrzeja Dudy. Poza swoją chwytliwością, kryje się za nim chyba część prawdy, o której sztabowcy nowego prezydenta pewnie nie myśleli. Nasze pokolenie zaczyna wreszcie rozumieć, że ich prywatne interesy łączą się ściśle z długofalowym interesem Polski. To jest najważniejszy wniosek jaki wypływa z zakończonych wyborów prezydenckich.

Tegoroczne wybory prezydenckie to opowieść o wkurzeniu, które przyniosło skutek. Pierwszy wkurzył się Paweł Kukiz a wraz z nim 3 mln wyborców. Liczby nie kłamią. W przedziale wiekowym 18-29, muzyk uzyskał ponad dwukrotnie wyższy wynik niż Bronisław Komorowski.

Reakcja politycznych elit  RP na sukces Pawła Kukiza była równie kuriozalna co sztabu ustępującego prezydenta. Głosami Adama Michnika, Jacka Żakowskiego czy Janusza Czapińskiego establishment powiedział jasno: gówniarze, wynocha z naszej sterylnej piaskownicy, którą zbudowaliśmy dla siebie i swoich kolegów przez ostatnie 25 lat. Na szczęście czas paternalistycznej demokracji, gdzie glejty prawomyślności rozdawał swoimi wstępniakami Adam Michnik właśnie się kończy. To właśnie od tych roszczeniowych szczeniaków Andrzej Duda otrzymał duży kredyt zaufania.

Popularne posty z tego bloga

Polski SMOG

Polska z powodu braku działań na rzecz poprawy jakości powietrza trafiła przed Trybunał Sprawiedliwości. Ciekawe czy interwencja Komisji Europejskiej zmotywuje rząd do działania.

Intensywne roztopy na Grenlandii

Lodowce Grenlandii topnieją w rekordowo szybkim tempie - informują naukowcy. Grenlandzkie lodowce intensywnie topnieją. Pomiary prowadzone precyzyjnymi metodami grawimetrii satelitarnej pokazują, że lądolód Grenlandii coraz szybciej traci masę, przyczyniając się do wzrostu poziomu oceanów. Do Polski napływa zimne, kontynentalne powietrze z północnego wschodu. Napływa z Arktyki, z północy i związane jest z wyżem, który znajduje się teraz Skandynawią. Polska jest w zasięgu układu wysokiego ciśnienia, tylko na Podkarpaciu zaznacza się wpływ płytkiej zatoki niżowej.

Cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - nie ma jak dobre procedury RODO

Nie ma to jak wysłać cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - Firma DHL zadbała o procedury bezpieczeństwa zgodne z RODO - ciekawe co na to PUOD?