Wygrała Polska gówniarzy

„Przyszłość ma na imię Polska” – tak brzmiało hasło wyborcze Andrzeja Dudy. Poza swoją chwytliwością, kryje się za nim chyba część prawdy, o której sztabowcy nowego prezydenta pewnie nie myśleli. Nasze pokolenie zaczyna wreszcie rozumieć, że ich prywatne interesy łączą się ściśle z długofalowym interesem Polski. To jest najważniejszy wniosek jaki wypływa z zakończonych wyborów prezydenckich.

Tegoroczne wybory prezydenckie to opowieść o wkurzeniu, które przyniosło skutek. Pierwszy wkurzył się Paweł Kukiz a wraz z nim 3 mln wyborców. Liczby nie kłamią. W przedziale wiekowym 18-29, muzyk uzyskał ponad dwukrotnie wyższy wynik niż Bronisław Komorowski.

Reakcja politycznych elit  RP na sukces Pawła Kukiza była równie kuriozalna co sztabu ustępującego prezydenta. Głosami Adama Michnika, Jacka Żakowskiego czy Janusza Czapińskiego establishment powiedział jasno: gówniarze, wynocha z naszej sterylnej piaskownicy, którą zbudowaliśmy dla siebie i swoich kolegów przez ostatnie 25 lat. Na szczęście czas paternalistycznej demokracji, gdzie glejty prawomyślności rozdawał swoimi wstępniakami Adam Michnik właśnie się kończy. To właśnie od tych roszczeniowych szczeniaków Andrzej Duda otrzymał duży kredyt zaufania.