Przejdź do głównej zawartości

Akademia Seniora - Nasz Dom

Ruszyła realizacja projektu Akademia Seniora. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS). Jego beneficjentem zostało chorzowskie Stowarzyszenie „Nasz Dom”.

Celem Programu jest poprawa jakości i poziomu życia osób starszych (60+) dla godnego starzenia oraz zagospodarowanie potencjału osób starszych poprzez aktywność społeczną. Seniorzy mogą już korzystać z bezpłatnych zajęć językowych. Lekcje komputerowe ruszą natomiast od 1 lipca.

Dobór zajęć realizowanych w ramach projektu jest odpowiedzią na problemy zgłaszane przez chorzowskich seniorów, którzy nie zawsze radzą sobie z obsługą urządzeń elektronicznych (np. laptop, tablet, smartfon), a komunikowanie się w obcym języku sprawia im kłopot. Szkolenia będą przeprowadzane w grupach 10-osobowych. Projekt przewiduje 70 godzin zajęć z obsługi komputera i 80 godzin z języka angielskiego. 

W ramach projektu można również poznać obce kultury oraz zwyczaje mieszkańców różnych zakątków świata. Seniorzy uczestniczący w przedsięwzięciu, poprzez rekreację, nabywają także umiejętności swobodnego komunikowania się w języku obcym. Jest to możliwe dzięki plenerowym zajęciom z lektorem, podczas których organizowane są gry indywidualne i zespołowe nastawione na aktywne porozumiewanie się między uczestnikami. 

Akademia Seniora – Nasz Dom


Pod koniec ub. miesiąca chorzowskie Stowarzyszenie „Nasz Dom” zostało docenione przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniaka – Kamysza oraz I Wicewojewodę Śląskiego Mirosława Szemla, za prowadzenie działalności na rzecz osób starszych. – Otrzymanie listu gratulacyjnego z podziękowaniami za naszą pracę, to dla wszystkich członków stowarzyszenia wielki zaszczyt i powód do dumy. Mogę jedynie zapewnić, że w dalszym ciągu, będziemy wykonywać nasze zadania najlepiej jak potrafimy – poinformował v-prezes Stowarzyszenia „Nasz Dom” Dariusz Mierzwa.

Popularne posty z tego bloga

Polski SMOG

Polska z powodu braku działań na rzecz poprawy jakości powietrza trafiła przed Trybunał Sprawiedliwości. Ciekawe czy interwencja Komisji Europejskiej zmotywuje rząd do działania.

Intensywne roztopy na Grenlandii

Lodowce Grenlandii topnieją w rekordowo szybkim tempie - informują naukowcy. Grenlandzkie lodowce intensywnie topnieją. Pomiary prowadzone precyzyjnymi metodami grawimetrii satelitarnej pokazują, że lądolód Grenlandii coraz szybciej traci masę, przyczyniając się do wzrostu poziomu oceanów. Do Polski napływa zimne, kontynentalne powietrze z północnego wschodu. Napływa z Arktyki, z północy i związane jest z wyżem, który znajduje się teraz Skandynawią. Polska jest w zasięgu układu wysokiego ciśnienia, tylko na Podkarpaciu zaznacza się wpływ płytkiej zatoki niżowej.

Cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - nie ma jak dobre procedury RODO

Nie ma to jak wysłać cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - Firma DHL zadbała o procedury bezpieczeństwa zgodne z RODO - ciekawe co na to PUOD?