Przejdź do głównej zawartości

Względnie tani sprzęt do lokalizacji użytkowników komórek

Urządzenie do śledzenia urządzeń mobilnych. Naukowcy-opracowali tani sposób, aby znaleść smartfon który wykorzystuje najnowsze standardy LTE w sieciach komórkowych, 


Ataki mogą być skierowane na urządzenia zgodne z specyfikacją LTE. Nie musze nikogo przekonywać że to olbrzymia  baza użytkowników - około 1,37 miliarda ludzi do końca roku; Należy jedynie zainwestować ok $ 1.400 w wartość sprzętu, który pozwoli za pomocą dostępnego oprogramowania open source zlokalizować dowolny smartfon.

Sprzęt może wszystko, lokalizacja telefonów z LTE poinformuje nas o ich lokalizacji, z dokładnością do 10 do 20 m (w promieniu) w niektórych przypadkach będziemy posiadali ich współrzędne GPS, choć takie ataki mogą być wykrywane przez doświadczonych użytkowników telefonów. 

Wystarczy 1400 dolarów, by skonstruować IMSI catcher pozwalający z dużą dokładnością określić lokalizację telefonów, które korzystają z LTE - zob. Ars Technica, Low-cost IMSI catcher for 4G/LTE networks tracks phones’ precise locationshttp://arstechnica.com/security/2015/10/low-cost-imsi-catcher-for-4glte-networks-track-phones-precise-locations/Popularne posty z tego bloga

Polski SMOG

Polska z powodu braku działań na rzecz poprawy jakości powietrza trafiła przed Trybunał Sprawiedliwości. Ciekawe czy interwencja Komisji Europejskiej zmotywuje rząd do działania.

Intensywne roztopy na Grenlandii

Lodowce Grenlandii topnieją w rekordowo szybkim tempie - informują naukowcy. Grenlandzkie lodowce intensywnie topnieją. Pomiary prowadzone precyzyjnymi metodami grawimetrii satelitarnej pokazują, że lądolód Grenlandii coraz szybciej traci masę, przyczyniając się do wzrostu poziomu oceanów. Do Polski napływa zimne, kontynentalne powietrze z północnego wschodu. Napływa z Arktyki, z północy i związane jest z wyżem, który znajduje się teraz Skandynawią. Polska jest w zasięgu układu wysokiego ciśnienia, tylko na Podkarpaciu zaznacza się wpływ płytkiej zatoki niżowej.

Cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - nie ma jak dobre procedury RODO

Nie ma to jak wysłać cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - Firma DHL zadbała o procedury bezpieczeństwa zgodne z RODO - ciekawe co na to PUOD?