Przejdź do głównej zawartości

Jesteś leniwy? Wkrótce Twoja poczta sama odpowie na maile.

Google tworzy technologię, która ma zbawić pracowników korporacji zalewanych codziennie falą elektronicznych wiadomości.

Wszystko dzięki nowej aplikacji Gmaila Smart Reply, która ma analizować dane i sformułować trzy niepowtarzalne, zwięzłe (do sześciu słów) odpowiedzi na konkretnego maila. Potem wystarczy, że użytkownik wybierze jedną z opcji i wyśle wiadomość jednym kliknięciem.

Jak zapowiada Alex Gawley, product manager Google'a, przygotowując odpowiedź, robot ma brać pod uwagę nie tylko treści, ale też ton, frazy i komendy, które zazwyczaj stosuje użytkownik w konwersacjach, a także styl wypowiedzi, częstotliwość, żarty czy konwencje – słowem, będzie się starał odwzorować naturalny styl rozmowy. Ciekawe jak będzie korespondował z urzędami :)

Na razie system jest w trakcie testów. Czy usprawni komunikację – czas pokaże. Byle nie okazało się, że gdy Smart Reply pisze za nas maile, sami użytkownicy stają się wtórnymi analfabetami.

(źródło internet, di.com.pl)

Popularne posty z tego bloga

Polski SMOG

Polska z powodu braku działań na rzecz poprawy jakości powietrza trafiła przed Trybunał Sprawiedliwości. Ciekawe czy interwencja Komisji Europejskiej zmotywuje rząd do działania.

Intensywne roztopy na Grenlandii

Lodowce Grenlandii topnieją w rekordowo szybkim tempie - informują naukowcy. Grenlandzkie lodowce intensywnie topnieją. Pomiary prowadzone precyzyjnymi metodami grawimetrii satelitarnej pokazują, że lądolód Grenlandii coraz szybciej traci masę, przyczyniając się do wzrostu poziomu oceanów. Do Polski napływa zimne, kontynentalne powietrze z północnego wschodu. Napływa z Arktyki, z północy i związane jest z wyżem, który znajduje się teraz Skandynawią. Polska jest w zasięgu układu wysokiego ciśnienia, tylko na Podkarpaciu zaznacza się wpływ płytkiej zatoki niżowej.

Cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - nie ma jak dobre procedury RODO

Nie ma to jak wysłać cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - Firma DHL zadbała o procedury bezpieczeństwa zgodne z RODO - ciekawe co na to PUOD?