Przejdź do głównej zawartości

Zamiast doładowania dostaniesz...

Pamiętajcie, że nie ma nic za darmo.

W ostatnim czasie na wielu fanpage’ach, czy grupach na Facebooku, ich uczestnicy promują z własnej woli lub w swojej głębokiej niewiedzy usługi wyłudzające pieniądze od użytkowników. 

Gdy ten typ spamu pojawił się na portalach społecznościowych sądziłem, że trzeba być niezłym naiwniakiem, żeby dać się nabrać. 

Aktywacja czy doładowanie oto jest pytanie?

Coraz częstsze w sieci i na profilach społecznościowych w tym również na FB polecają znajomi lub inni "znajomi" z grup  serwisy lub serwis, który oferuje podwójne doładowania telefonów? 

Jeżeli ktoś sadzi, ze dostanie coś za darmo! To napewno zamiast doładowania możesz dostanie tylko "aktywację", a na doładowanie trzeba będzie zapracować. Przykładem takiego właśnie serwis doladuj.eu.

screen strony "doladuj"
Gdy już chętna osoba (czytaj naiwna) odwiedzi serwis Doladuj.eu, zobaczy formularz do rzekomego doładowania. Kolejeną czynnością jaką musi wykonać to wybrać kwotę, wpisać numer telefonu i już jesteśmy przenoszeni na stronę płatności. Wygląda to tak jak na załączonym zrzucie poniżej.

"5. Doładowanie następuję w chwili kiedy Użytkownik Aktywny zgromadzi 3-krotność kwoty doładowania przez Użytkowników Poleconych. Zasilenie konta telefonicznego realizowane jest w ciągu 7 dni roboczych."

Usługa Doladuj.eu jest świadczona przez firmę PrePaid SA, która (według regulaminu) jest "spółką" mającą siedzibę przy ulicy Świętokrzyskiej 30 lok. 63, 00-116 Warszawa. Słowo "spółka" i literki "SA" mają najwyraźniej sugerować, że jest to poważna spółka akcyjna. W rzeczywistości CEIDG mówi nam, że pod wskazanym adresem działa mała firma PrePaid SA Norbert Błażejczyk. 

Twórcy m.in takich serwisów liczą na to, że zapisy w ich regulaminach powstrzymają internautów,  uczestników portali społecznościowych lub użytkowników forum przed opisaniem serwisu, pokazaniem zrzutu ekranowego, wymienieniem nazwy w artykule itd.

screen strony 
Gdyby jednak przyszło Wam do głowy skusić się na którąś z ofert, w myśl zasady “podam swój numer, przecież nic nie stracę, a mogę tylko zyskać”, to pamiętajcie - Wasz pomysł jest Waszym ryzykiem.

Takie incydenty można zatrzymać, ale warto czytać regulamin, bo takich serwisów jest na potęgę. Warto wiedzieć że darmowe doładowanie można nabyć w portalach Orange czy innych naszych operatorów. W zamian np. za oglądanie reklam czy coś podobnego (konkurs) z sieci, ale to też trzeba mieć szczęście. 
Nie wysyłajcie SMS-ów pod żadne numery jak i nie wpisujcie swoich numerów na stronach typu darmowedoladowanie, darmowego itp. -  to wszystko jest wielka ściema. Wszystko jest oparte o Waszą naiwność – sami sobie szkodzimy. Operator nie informuje nas o takich działaniach, bo z tego sam ma zysk.

Zaufanie takiej usłudze jak np. “odbierz darmowe doładowanie telefonu” będzie wiązało się tylko i wyłącznie z tym, że to Wam ktoś odbierze pieniądze.

screen strony "zasil24"
Uwaga na niebezpieczne doładowania do telefonów

Są również następcy i naśladowcy ww. portalu. Kto był pierwszy do tego nikt nie dojdzie. Ale łatwy kęs kasy do zarobienia znajduje za przykładem inne kolejne przeróżne sposób na wyłudzenie waszych pieniędzy. Oferują nam rzekomo darmowe doładowania do telefonu, które tak naprawdę mogą słono kosztować.

Jeśli przypadkiem już podaliście swój numer telefonu na stronach o teściach doładowania to należy jak najszybciej wykonać następującą czynność:

"Dezaktywacji subskrypcji można dokonać w dowolnym momencie poprzez wysłanie bezpłatnego SMS o treści STOP OK lub STOP TAK pod numer" XXXXX" - (powinien być dostępny w czeluściach takiego serwisu - należy się nieźle nieraz napocić by znaleść taki numer
(żródło: internet, di.com.pl, darmowedoladowanie, zasil24, doladuj, i inne)

Popularne posty z tego bloga

Polski SMOG

Polska z powodu braku działań na rzecz poprawy jakości powietrza trafiła przed Trybunał Sprawiedliwości. Ciekawe czy interwencja Komisji Europejskiej zmotywuje rząd do działania.

Intensywne roztopy na Grenlandii

Lodowce Grenlandii topnieją w rekordowo szybkim tempie - informują naukowcy. Grenlandzkie lodowce intensywnie topnieją. Pomiary prowadzone precyzyjnymi metodami grawimetrii satelitarnej pokazują, że lądolód Grenlandii coraz szybciej traci masę, przyczyniając się do wzrostu poziomu oceanów. Do Polski napływa zimne, kontynentalne powietrze z północnego wschodu. Napływa z Arktyki, z północy i związane jest z wyżem, który znajduje się teraz Skandynawią. Polska jest w zasięgu układu wysokiego ciśnienia, tylko na Podkarpaciu zaznacza się wpływ płytkiej zatoki niżowej.

Cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - nie ma jak dobre procedury RODO

Nie ma to jak wysłać cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - Firma DHL zadbała o procedury bezpieczeństwa zgodne z RODO - ciekawe co na to PUOD?