Przejdź do głównej zawartości

Złote mleko

Znalazłem ciekawy opis zastosowania kurkumy. Znalazłem wiele przepisów na przyrządzanie mikstur leczniczych ale jeden z nich to Złote Mleko – tradycyjny ajurwedyjski napój rozgrzewający, który ma ponoć podnosić odporność, zwalczać infekcje, usuwać śluz, smarować stawy oraz ułatwiać zasypianie. Ponoć jest również skuteczny przy leczeniu depresji. Postanowiłem przyrządzić ten dziwny napój i chcę go wypróbować przez jakiś czas. 


"Kurkumina jest prawdopodobnie najpotężniejszym naturalnym przeciwnowotworowym składnikiem odżywczym, jaki istnieje"

Składniki: 

1/3 kubka kurkumy
2/3 szklanki wody (dwa razy tyle, co kurkumy)do podana: mleko (lub mleko roślinne albo kokosowe miód, szczypta chilli i pieprzu (zwiększają przyswajalność kurkumy)

przyrządzanie:
Kurkumę i wodę umieszczam w rondelku, podgrzewamy przez około 10 minut na średnim ogniu, co jakiś czas mieszając. Kurkuma na początku będzie rzadka, ale przybierze szybko konsystencję gęstej maści. Dodajemy pieprz. Gotową masę przelewamy do wysterylizowanego słoiczka i przechowujemy w lodówce (utrzyma się około miesiąca)

Dawkowanie : 1 łyżka pasty na 1 kubek mleka plus miód do smaku.

Uwagi: 
kurkuma powinna być świeża. Najlepiej użyj nowego opakowania - wówczas napój zachowa wszystkie właściwości!

(źródło palcelizac.pl, sekrety-zdrowia.org)

Popularne posty z tego bloga

Polski SMOG

Polska z powodu braku działań na rzecz poprawy jakości powietrza trafiła przed Trybunał Sprawiedliwości. Ciekawe czy interwencja Komisji Europejskiej zmotywuje rząd do działania.

Intensywne roztopy na Grenlandii

Lodowce Grenlandii topnieją w rekordowo szybkim tempie - informują naukowcy. Grenlandzkie lodowce intensywnie topnieją. Pomiary prowadzone precyzyjnymi metodami grawimetrii satelitarnej pokazują, że lądolód Grenlandii coraz szybciej traci masę, przyczyniając się do wzrostu poziomu oceanów. Do Polski napływa zimne, kontynentalne powietrze z północnego wschodu. Napływa z Arktyki, z północy i związane jest z wyżem, który znajduje się teraz Skandynawią. Polska jest w zasięgu układu wysokiego ciśnienia, tylko na Podkarpaciu zaznacza się wpływ płytkiej zatoki niżowej.

Cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - nie ma jak dobre procedury RODO

Nie ma to jak wysłać cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - Firma DHL zadbała o procedury bezpieczeństwa zgodne z RODO - ciekawe co na to PUOD?