Przejdź do głównej zawartości

Rowery ponad granicami!

Do końca 2018 r. w regionie przygranicznym powstanie pętla rowerowa łącząca polsko-słowackie uzdrowiska – poinformowało Ministerstwo Rozwoju. 


Projekt zakłada, że planowana droga będzie łączyć miejscowości Hniezdne (po stronie słowackiej) z kolejną pętlą, budowaną w ramach innej inwestycji. Resort poinformował, że wartość dofinansowania projektu pętli rowerowej to 4,3 mln euro. 

„Poprzez realizację wspólnych inicjatyw przez partnerów z Polski i Słowacji wzrośnie liczba zmodernizowanych obiektów dziedzictwa kultowego, powstaną zupełnie nowe produkty turystyczne oraz utworzone zostaną nowe transgraniczne szlaki rekreacyjne”

W ramach wybranych do dofinansowania projektów zaangażowanych jest łącznie 63 partnerów polskich i słowackich. Największa liczba partnerów pochodzi z Żylińskiego kraju samorządowego, a po stronie polskiej z powiatu nowosądeckiego.

Umowa o dofinansowanie projektu flagowego, zakładającego budowę pętli rowerowej łączącej uzdrowiska Popradu: Krynicę-Muszynę-Piwniczną-Szczawnicę-Vyzne Ruzbachy-Starą Lubovnię-Lubonianiskie Kupele-Bardejov-Bardejovskie Kupele została podpisana podczas wizyty wiceministra rozwoju Adama Hamryszczaka w gminie Muszyna. 

Źródło: Ministerstwo Rozwoju

Popularne posty z tego bloga

Polski SMOG

Polska z powodu braku działań na rzecz poprawy jakości powietrza trafiła przed Trybunał Sprawiedliwości. Ciekawe czy interwencja Komisji Europejskiej zmotywuje rząd do działania.

Intensywne roztopy na Grenlandii

Lodowce Grenlandii topnieją w rekordowo szybkim tempie - informują naukowcy. Grenlandzkie lodowce intensywnie topnieją. Pomiary prowadzone precyzyjnymi metodami grawimetrii satelitarnej pokazują, że lądolód Grenlandii coraz szybciej traci masę, przyczyniając się do wzrostu poziomu oceanów. Do Polski napływa zimne, kontynentalne powietrze z północnego wschodu. Napływa z Arktyki, z północy i związane jest z wyżem, który znajduje się teraz Skandynawią. Polska jest w zasięgu układu wysokiego ciśnienia, tylko na Podkarpaciu zaznacza się wpływ płytkiej zatoki niżowej.

Cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - nie ma jak dobre procedury RODO

Nie ma to jak wysłać cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - Firma DHL zadbała o procedury bezpieczeństwa zgodne z RODO - ciekawe co na to PUOD?