Przejdź do głównej zawartości

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Już niedługo wszyscy będziemy świętować Dzień Ziemi (22 kwietnia) - właśnie nadszedł czas, aby społeczność ZIEMI świętowała program GLOBE, który rozpoczął się w dniu Ziemi w 1995 roku. Biuro Realizacji Projektu GLOBE (GIO) oficjalnie świętuje Piątek, 21 kwietnia. NASA Będzie transmitować program GLOBE Earth Day YouTube o godzinie 9:00 (MDT) / 3:00 PM. 


Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcje zbierania śmieci oraz sadzenia drzew. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie.The Globe Program apeluje do wszystkich mieszkańców naszej planety, aby nasza społeczność uczyniła z Dnia Ziemi również "Dzień Obserwacji Chmur"! Pomóż świętować - skorzystaj z aplikacji GLOBE Observer App lub ulepszonego protokołu Cloud Protokół GLOBE i doświadczaj swoich unikalnych obserwacji.

W Stanach Zjednoczonych będzie uczestniczyć ponad 100 ośrodków w projekcie NASA @ My Library, prowadzonym przez Instytut Nauk Kosmicznych, Instytut Strategii Globalnych i GIO. Osoby uczestniczące w tym projekcie NASA będą również angażować się w obserwowanie chmur przy użyciu aplikacji GLOBE Observer. (Aby zobaczyć najnowszą listę zarejestrowanych bibliotek i ich wstępne plany, kliknij tutaj.)

Popularne posty z tego bloga

Polski SMOG

Polska z powodu braku działań na rzecz poprawy jakości powietrza trafiła przed Trybunał Sprawiedliwości. Ciekawe czy interwencja Komisji Europejskiej zmotywuje rząd do działania.

Intensywne roztopy na Grenlandii

Lodowce Grenlandii topnieją w rekordowo szybkim tempie - informują naukowcy. Grenlandzkie lodowce intensywnie topnieją. Pomiary prowadzone precyzyjnymi metodami grawimetrii satelitarnej pokazują, że lądolód Grenlandii coraz szybciej traci masę, przyczyniając się do wzrostu poziomu oceanów. Do Polski napływa zimne, kontynentalne powietrze z północnego wschodu. Napływa z Arktyki, z północy i związane jest z wyżem, który znajduje się teraz Skandynawią. Polska jest w zasięgu układu wysokiego ciśnienia, tylko na Podkarpaciu zaznacza się wpływ płytkiej zatoki niżowej.

Cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - nie ma jak dobre procedury RODO

Nie ma to jak wysłać cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - Firma DHL zadbała o procedury bezpieczeństwa zgodne z RODO - ciekawe co na to PUOD?