Przejdź do głównej zawartości

Zakłócenia sygnału telewizji naziemnej.

Jeżeli obraz „pixeluje” (na ekranie pojawiają się kwadraciki) lub zrywa się w większości przypadków nie jest to wina ani Twojego telewizora ani tunera, lecz zbyt słabego sygnału do nich dostarczonego. Często „pixelującemu” obrazowi towarzyszy chwilowy zanik fonii lub nawet całkowity brak odbioru i pojawienie się komunikatu „Brak Sygnału” – a to już oczywisty komunikat.


Kolejną przyczyną słabego sygnału może być brak lub przerywanie łączności na kablu lub w gniazdku antenowym, lub też zaśniedziałe styki przy antenie, takie zakłócenia powodować może też uszkodzony kabel antenowy. Sprawdź dokładnie wszystkie przewody, które łączą antenę z dekoderem lub telewizorem. Sprawdź czy nie są uszkodzone lub połamane oraz czy złącza na końcach kabli są prawidłowo i solidnie zamontowane.

Jeśli żadne z powyższych nie pomaga, a zakłócenia sygnału telewizji naziemnej występują nadal, być może wina leży po stronie zbyt słabej anteny. Jeśli posiadasz antenę pokojową, zamień ją na zewnętrzną. Jeśli posiadasz antenę bez wzmacniacza, być może zastosowanie wzmacniacza rozwiąże problem.

graficom, telewizja kablowa, internet

Innym zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty lokalnego operatora telewizji kablowej. Dostawca usług internetowych i telewizji kablowej GRAFICOM sygnał telewizji przesyła w rejony sieci www.graficom.pl ze stacji czołowej zlokalizowanej w Katowicach po kablach światłowodowych wykorzystujących najnowocześniejszą technologię światłowodową. Jest to taka sama technologia jak w Twoim domowym komputerze. Różnica jest jednak w paśmie – o ile Twój komputer posiada złącze o przepływności 100Mb/s (lub 1000Mb/s jeżeli masz szybszy port) to na trasie pomiędzy serwerem GRAFICOM a stacją czołową wykorzystuje się przepływności 10 Gigabitów na sekundę, często zwielokrotnianą nawet i 96 razy poprzez stosowanie technik DWDM.

pakiet telewizji naziemnej za „0” zł

Jeśli doświadczyłeś problemów związanych z instalacją anteny i nie możesz odbierać telewizji naziemnej w swoim telewizorze skontaktuj się z GRAFICOM. Rozwiążemy Twoje problemy techniczne instalując telewizją kablową! tel 32 34 34 500 e-mail: bok@graficom.pl

Popularne posty z tego bloga

Polski SMOG

Polska z powodu braku działań na rzecz poprawy jakości powietrza trafiła przed Trybunał Sprawiedliwości. Ciekawe czy interwencja Komisji Europejskiej zmotywuje rząd do działania.

Intensywne roztopy na Grenlandii

Lodowce Grenlandii topnieją w rekordowo szybkim tempie - informują naukowcy. Grenlandzkie lodowce intensywnie topnieją. Pomiary prowadzone precyzyjnymi metodami grawimetrii satelitarnej pokazują, że lądolód Grenlandii coraz szybciej traci masę, przyczyniając się do wzrostu poziomu oceanów. Do Polski napływa zimne, kontynentalne powietrze z północnego wschodu. Napływa z Arktyki, z północy i związane jest z wyżem, który znajduje się teraz Skandynawią. Polska jest w zasięgu układu wysokiego ciśnienia, tylko na Podkarpaciu zaznacza się wpływ płytkiej zatoki niżowej.

Cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - nie ma jak dobre procedury RODO

Nie ma to jak wysłać cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - Firma DHL zadbała o procedury bezpieczeństwa zgodne z RODO - ciekawe co na to PUOD?