Przejdź do głównej zawartości

Tymoteusz Mierzwa - nagroda specjalna Złota Nitka 2017

Wczoraj 18.10.2017 odbyła się Gala Finałowa Ogólnopolskiego Konkursu „Złota Nitka" 2017. Konkurs był skierowany do profesjonalnych projektantów, jak i debiutantów – artystów związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów urodzonych po 1987 r.

W Finale konkursu jak pisaliśmy w Echo Chorzowa wziął udział Chorzowianin Tymoteusz Mierzwa.  Licencjat katowickiej WST, a obecnie student ASP w Łodzi im. Władysława Strzemińskiego. Ukończone szkoły i dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie mody nie były tak ważne jak świeże spojrzenie na światowe trendy i odwaga w prezentowaniu własnego stylu. Konkurs miał bowiem na celu zaprezentowanie potencjału polskich projektantów.

„Złota Nitka” to najstarszy i najbardziej prestiżowy w Polsce konkurs dla młodych projektantów, który po latach wraca do swoich korzeni – Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Ten ogólnopolski konkurs skierowany jest zarówno do profesjonalnych projektantów, jak i debiutantów – artystów związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów, którzy nie przekroczyli 30 roku życia. Ukończone szkoły i dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie mody nie są jednak tak ważne jak świeże spojrzenie na światowe trendy i odwaga w prezentowaniu własnego stylu. Konkurs ma bowiem na celu zaprezentowanie potencjału twórczego polskich projektantów, stworzenie im sceny, na której będą mogli zaprezentować swój talent oraz indywidualność.


Wieloletnia tradycja oraz setki zgłoszonych kolekcji czynią ze „Złotej Nitki” jako jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń w skali kraju. Konkurs w ciągu ponad 20 lat pozwolił zaistnieć wielu znanym dziś projektantom. Wśród nich można wymienić m.in. Macieja Zienia, Agatę Wojtkiewicz, Łukasza Jemioła czy duet Paprocki & Brzozowski. Tegoroczna edycja ma stanowić mocny akcent otwierający pierwszą odsłonę czterodniowego święta mody, jakim jest Łódź Young Fashion 2017.

Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest AWANGARDA. Artyści zawalczyli o nagrodę główną w wysokości 30 000 złotych, której zdobywca otrzyma także „dziką kartę” pozwalającą na udział w finale międzynarodowego konkursu dla projektantów International Contest – Łódź Young Fashion Award 2017.

Efektowana awangarda czy klasyczna elegancja? Casualowa nonszalancja czy uniwersalny minimalizm?


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Intensywne roztopy na Grenlandii

Lodowce Grenlandii topnieją w rekordowo szybkim tempie - informują naukowcy. Grenlandzkie lodowce intensywnie topnieją. Pomiary prowadzone precyzyjnymi metodami grawimetrii satelitarnej pokazują, że lądolód Grenlandii coraz szybciej traci masę, przyczyniając się do wzrostu poziomu oceanów. Do Polski napływa zimne, kontynentalne powietrze z północnego wschodu. Napływa z Arktyki, z północy i związane jest z wyżem, który znajduje się teraz Skandynawią. Polska jest w zasięgu układu wysokiego ciśnienia, tylko na Podkarpaciu zaznacza się wpływ płytkiej zatoki niżowej.

Cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - nie ma jak dobre procedury RODO

Nie ma to jak wysłać cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - Firma DHL zadbała o procedury bezpieczeństwa zgodne z RODO - ciekawe co na to PUOD?

Przesunięcie stref klimatycznych

Klimat to nie to samo, co pogoda. Pogoda to stan atmosfery w krótkim okresie; klimat to średnia warunków pogodowych w danym miejscu na przestrzeni wielu lat. Deszcz minie, a całoroczny mróz nie.

..."Naukowcy jeszcze kilkanaście lat temu przewidywali, że do końca XXI wieku strefy klimatyczne przesuną się o 200-400 kilometrów. Tymczasem nastąpiło to w ciągu ostatnich 20 lat - dziesiątki lat wcześniej..."