Przejdź do głównej zawartości

Zwrot kierunku orkanu Ofelia, który zmierzał na Polskę!

Polskę obiegły wstrząsające informacje o orkanie Ofelia, który zmierza w kierunku naszego kraju. Wiadomość o tym, że pędzi on w naszą stronę jest jak najbardziej prawdziwa, jednak okazuje się, że Ofelia nie przejdzie bezpośrednio nad naszym krajem.Dzięki stormguard.pl przedstawiam prognozę przemieszczania się orkanu. Wiele wskazuje na to, że orkan Ofelia powinien rozbić się o Wyspy Brytyjskie, (ok. wtorku 17.10 w godzinach wieczornych),  a do nas dotrzeć już w nieco słabszej rozwianej wersji. Możemy jednak odczuć jego skutki. Obecna prędkość orkanu to 115 km.h a porywach nawet do 137 km/h. Prędkość przemieszczania się Ofelii to 4 km/h. Za następne kilkadziesiąt kolejnych godzin mogą występować nad Polską porywy wiatru o prędkości od 60 do nawet 90 km/h, (od poniedziałku tj, późnych godzin wieczornych nawet do porannych godzin w środę), nie powinny powodować takich szkód, jak miało to miejsce w przypadku „Ksawerego”. Apelujemy jednak o zachowanie ostrożności.

Pragnę nadmienić, że stormguard - to system wykrywania i lokalizacji wyładowań atmosferycznych jest Projektem innowacyjnym z uwagi na możliwość wdrożenia go bezpośrednio u klienta (komercyjnego), oraz ze względu na niski koszt instalacyjny, a jego technologia opiera się na najbardziej zawansowanym systemie (North American Lightning Detection Network), który w Polsce nie był stosowany. Wdrożony został przez naszą chorzowską firmę graficom poprzez zastosowanie innowacyjnej technologii sposobu transmisji danych od urządzeń Systemu Strike Guard. Wykorzystuje on współcześnie zaawansowane technologie transmisji danych dla potrzeb przemysłowych za pomocą zaawansowanych technologii światłowodowych, przetwarzając sygnał optyczny i jego własności stosując technologię uniknięcia fałszywych alarmów.

Popularne posty z tego bloga

Zakłócenia sygnału telewizji naziemnej.

Jeżeli obraz „pixeluje” (na ekranie pojawiają się kwadraciki) lub zrywa się w większości przypadków nie jest to wina ani Twojego telewizora ani tunera, lecz zbyt słabego sygnału do nich dostarczonego. Często „pixelującemu” obrazowi towarzyszy chwilowy zanik fonii lub nawet całkowity brak odbioru i pojawienie się komunikatu „Brak Sygnału” – a to już oczywisty komunikat.

polski internet to pole bitwy politycznych botów

Polskie media społecznościowe pełne są fałszywych tożsamości - nawet co trzeci wpis na polskim Twitterze wysyłają boty – wynika z raportu nt. propagandy w polskim internecie, opublikowanego przez Oxford Internet Institute.

Jak zabezpieczyć komputer przed wiosennymi burzami

W zbliżających się miesiącach letnich, po kilku dniach upałów burze z wyładowaniami atmosferycznymi są nieuniknione. Dlatego warto już teraz zastanowić się, w jaki sposób możemy chronić swój sprzęt i dane przed tego typu zjawiskami.
Najlepszym sposobem ochrony sprzętu w przypadku burzy jest odłączenie go od sieci elektrycznej i sieci Ethernet, jednakże nie zawsze możemy to zrobić. Jak więc zminimalizować ryzyko uszkodzenia sprzętu w wypadku burzy? Poniżej kilka sposobów aby nasz sprzęt miał większe szanse w starciu z burzą niż tradycyjnie podłączony komputer.