Przejdź do głównej zawartości

Zwrot kierunku orkanu Ofelia, który zmierzał na Polskę!

Polskę obiegły wstrząsające informacje o orkanie Ofelia, który zmierza w kierunku naszego kraju. Wiadomość o tym, że pędzi on w naszą stronę jest jak najbardziej prawdziwa, jednak okazuje się, że Ofelia nie przejdzie bezpośrednio nad naszym krajem.Dzięki stormguard.pl przedstawiam prognozę przemieszczania się orkanu. Wiele wskazuje na to, że orkan Ofelia powinien rozbić się o Wyspy Brytyjskie, (ok. wtorku 17.10 w godzinach wieczornych),  a do nas dotrzeć już w nieco słabszej rozwianej wersji. Możemy jednak odczuć jego skutki. Obecna prędkość orkanu to 115 km.h a porywach nawet do 137 km/h. Prędkość przemieszczania się Ofelii to 4 km/h. Za następne kilkadziesiąt kolejnych godzin mogą występować nad Polską porywy wiatru o prędkości od 60 do nawet 90 km/h, (od poniedziałku tj, późnych godzin wieczornych nawet do porannych godzin w środę), nie powinny powodować takich szkód, jak miało to miejsce w przypadku „Ksawerego”. Apelujemy jednak o zachowanie ostrożności.

Pragnę nadmienić, że stormguard - to system wykrywania i lokalizacji wyładowań atmosferycznych jest Projektem innowacyjnym z uwagi na możliwość wdrożenia go bezpośrednio u klienta (komercyjnego), oraz ze względu na niski koszt instalacyjny, a jego technologia opiera się na najbardziej zawansowanym systemie (North American Lightning Detection Network), który w Polsce nie był stosowany. Wdrożony został przez naszą chorzowską firmę graficom poprzez zastosowanie innowacyjnej technologii sposobu transmisji danych od urządzeń Systemu Strike Guard. Wykorzystuje on współcześnie zaawansowane technologie transmisji danych dla potrzeb przemysłowych za pomocą zaawansowanych technologii światłowodowych, przetwarzając sygnał optyczny i jego własności stosując technologię uniknięcia fałszywych alarmów.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Intensywne roztopy na Grenlandii

Lodowce Grenlandii topnieją w rekordowo szybkim tempie - informują naukowcy. Grenlandzkie lodowce intensywnie topnieją. Pomiary prowadzone precyzyjnymi metodami grawimetrii satelitarnej pokazują, że lądolód Grenlandii coraz szybciej traci masę, przyczyniając się do wzrostu poziomu oceanów. Do Polski napływa zimne, kontynentalne powietrze z północnego wschodu. Napływa z Arktyki, z północy i związane jest z wyżem, który znajduje się teraz Skandynawią. Polska jest w zasięgu układu wysokiego ciśnienia, tylko na Podkarpaciu zaznacza się wpływ płytkiej zatoki niżowej.

Cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - nie ma jak dobre procedury RODO

Nie ma to jak wysłać cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - Firma DHL zadbała o procedury bezpieczeństwa zgodne z RODO - ciekawe co na to PUOD?

Przesunięcie stref klimatycznych

Klimat to nie to samo, co pogoda. Pogoda to stan atmosfery w krótkim okresie; klimat to średnia warunków pogodowych w danym miejscu na przestrzeni wielu lat. Deszcz minie, a całoroczny mróz nie.

..."Naukowcy jeszcze kilkanaście lat temu przewidywali, że do końca XXI wieku strefy klimatyczne przesuną się o 200-400 kilometrów. Tymczasem nastąpiło to w ciągu ostatnich 20 lat - dziesiątki lat wcześniej..."