Przejdź do głównej zawartości

Nad miastem wieje... orkan wyborczy!

Powyrywane, leżące na ziemi plakaty kandydatów na radnych i na prezydenta miasta, a także oberwane lub zamazane nadrukowane na nich twarze i loga ugrupowań, do których należą... Taki obraz pozostawił po sobie orkan wyborczy, który od rozpoczęcia kampanii, już kilkukrotnie przeszedł przez Chorzów.Niszczenie lub usuwanie plakatów wyborczych podlega sankcjom prawnym i grozi grzywną w wysokości 150 zł, 5 tys. zł, a w skrajnych przypadkach nawet karą pozbawienia wolności do lat 3. To nie odstrasza jednak „życzliwych” przed usuwaniem wizerunku kandydatów, z którymi delikatnie rzecz ujmując, nie sympatyzują. Kto może stać za tymi wybrykami?

Czy są to przeciętni mieszkańcy Chorzowa?


Jeśli całe zajście nie zostało uwiecznione przez kamery, to nie sposób wskazać kogokolwiek. Z pewnością nie są to jednak przeciętni mieszkańcy, którzy umilają sobie drogę do pracy, poprzez niszczenie mijanych plakatów. Na całą sprawę kilkukrotnie zwracali już uwagę w mediach społecznościowych przedstawiciele różnych opcji politycznych w naszym mieście. Skoro tak, to może rozejm, Panowie? Co ciekawe, intensywność, z jaką atakuje orkan, zależna jest od tego przez jaki obszar aktualnie przechodzi. Jaką opcję przynależność kandydatów w szczególności niszczy ów ORKAN? Czy RAŚ, czy może KUKIZ15, lub może inne ugrupowanie jest bardziej podatne na zniszczenia. Jedni kandydaci opierają się sile Orkanu, inni poddają się "sile natury".  Czy zagadkę rozwiąże Straż Miejska wysyłając liczne patrole w zaciemnione odmęty chorzowskich ulic? Czy może patrole chorzowskiej Policji uporają się z tymi zagadkowymi zjawiskami?

Orkan, atakuje z różną intensywnością,


Efekty jego działalności zobaczcie sami na zdjęciach zamieszczonych w poniższej galerii. Tylko niektóre plakaty, czy banery pozostają nietknięte. Czyżby wiejący orkan omijał niektóre dzielnice, ulice lub wybranych kandydatów?

Prosimy zgłaszać na adres redakcji redakcja@e-chorzow.com incydenty związane z niszczeniem lub usuwaniem materiałów wyborczych. Prosimy o przesłanie zdjęć, zapewniamy anonimowość. Co na to chorzowska Policja? Co na to Straż miejska? Zgodnie z obowiązującym prawem prześlemy informacje i zdjęcia chorzowskiej Policji i Straży Miejskiej w nadziei, że ukrócą ten proceder a winni zostana ukarani zgodnie z przpisami prawa.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Intensywne roztopy na Grenlandii

Lodowce Grenlandii topnieją w rekordowo szybkim tempie - informują naukowcy. Grenlandzkie lodowce intensywnie topnieją. Pomiary prowadzone precyzyjnymi metodami grawimetrii satelitarnej pokazują, że lądolód Grenlandii coraz szybciej traci masę, przyczyniając się do wzrostu poziomu oceanów. Do Polski napływa zimne, kontynentalne powietrze z północnego wschodu. Napływa z Arktyki, z północy i związane jest z wyżem, który znajduje się teraz Skandynawią. Polska jest w zasięgu układu wysokiego ciśnienia, tylko na Podkarpaciu zaznacza się wpływ płytkiej zatoki niżowej.

Cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - nie ma jak dobre procedury RODO

Nie ma to jak wysłać cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - Firma DHL zadbała o procedury bezpieczeństwa zgodne z RODO - ciekawe co na to PUOD?

Przesunięcie stref klimatycznych

Klimat to nie to samo, co pogoda. Pogoda to stan atmosfery w krótkim okresie; klimat to średnia warunków pogodowych w danym miejscu na przestrzeni wielu lat. Deszcz minie, a całoroczny mróz nie.

..."Naukowcy jeszcze kilkanaście lat temu przewidywali, że do końca XXI wieku strefy klimatyczne przesuną się o 200-400 kilometrów. Tymczasem nastąpiło to w ciągu ostatnich 20 lat - dziesiątki lat wcześniej..."