Przejdź do głównej zawartości

O mnie


Jestem przedsiębiorcą, właścicielem firmy Graficom, redaktorem naczelnym gazety Echo Chorzowa i portalu www.e-chorzow.com, v-ce prezesem Stowarzyszenia „Nasz Dom”, a także członkiem Stowarzyszenia Administratorów Bezpieczeństwa Informacji w Polsce (SABI).

Prowadzę firmę graficom, która jest już od lat ulokowana w szeroko pojętej branży współczesnej reklamy i mediów. Oferujemy kompleksowe projektowanie od wykonania logotypu firmy, produktu, przedsięwzięcia wraz z propozycją ich promocji. Zajmujemy się również projektowaniem stron internetowych oraz jej skutecznym pozycjonowaniem, prowadzimy fanpage na FB i Google+ oraz zajmujemy się promowaniem w sieci internet działań naszych klientów.


Drukujemy również materiały promocyjne, jak plakaty, broszury, ulotki o charakterze indywidualnych koncepcji graficznych ściśle powiązanych z prowadzeniem kampanii reklamowych w internecie.


Działalność prowadzę od 1989 roku. Pierwsze lata działalności firmy głównie skierowane były na rynek mediów, poprzez realizację scenografii oraz współprodukcję programów telewizyjnych oraz własnych programów  estradowych. 
   
Zrealizowałem produkcję, projekty i scenografię min. takich koncertów jak: Rawa Blues, Metalmania czy Miss Polonia, Motocross w Spodku oraz wiele innych realizacji teatralnych i widowiskowych. Graficom.art jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku reklamy i projektowania graficznego. Zrealizowaliśmy ok. 100 realizacji widowiskowo- telewizyjnych.

Obecnie od ponad 10 lat graficom intensyfikuje działania na rynku telekomunikacyjnym, wprowadzając usługę szerokopasmowego dostępu do internetu na terenie m.in: miast: Chorzów, Ruda Śląskia, Siemianowice Śląskie oraz Raciborza za pośrednictwem linii światłowodowych lub drogą radiową (WIFI, AirMAX, WiMAX). Nasz Internet jest bez limitów, w różnych opcjach abonamentowych. Od 1 lipca 2012 uruchamiliśmy Centrum Szkoleniowe Graficom. Nasze usługi kierowane dla osób indywidualnych oraz dla firm które chcą podnieśc kwalifikacje swoich pracowników. Proponujemy warsztaty lub szkolenia komputerowe. 


Graficom na podstawie posiadanych certyfikatów i wyróżnień branżowych oraz specjalistycznych uprawnień pomaga innym podmiotom gospodarczym we wdrożeniu procedur związanych z Ochroną oraz Bezpieczeństwem Informacji (ABI), oraz Ochroną Danych Osobowych oraz ABI, co pozwala firmom, a także  instytucjom na redukcję ryzyka związanego bezpośrednio z zabezpieczeniem informacji, m.in;


Moja firma posiada szereg wyróżnień, a także certyfikatów branżowych zarówno partnerskich, jak i technicznych potwierdzających umiejętności naszego personelu w zakresie budowy sieci optycznych, oraz znajomości technologi sieciowych, a także znajomość technologii partnerskich m.in; takich jak: Intel, Microsoft, Cisco, Mikrotik, Ubiquiti.

     
Prywatnie jestem zaangażowany w działanie na rzecz zwalczania bezrobocia. W roku 2012 zorganizowałem szkolenia z funduszy EFS, dla 40 osób bezrobotnych, jestem również inicjatorem projektu UE „Twoja Szansa” wraz CHSP „Serce” zorganizowaliśmy płatne staże dla 50 osób. Realizuję w oparciu o fundusze EFS  bezpłatne zajęcia wyrównawcze dla młodzieży licealnej w projekcie "Rozwiń Skrzydła" w ZSO nr 2 w Chorzowie. Moja firma Centrum Szkoleniowe Graficom, jest w trakcie realizacji programów edukacyjnych dla chorzowskich szkół - dla Gimnazjum nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Chorzowie Batorym w projekcie "Akademia Gimnazjalisty", oraz dla Gimnazjum nr 3 w Chorzowie II projekt: "Rozwiń swoje Zainteresowania"

   Wszystkie organizowane zajęcia edukacyjne dla młodzieży i dzieci są finansowane ze środków UE. W zajęciach wyrównawczych i edukacyjnych bierze udział ponad 300 dzieci. W programach edukacyjnych są również przewidziane atrakcyjne wyjazdy edukacyjne, oraz interesujące zajęcia np: teatralne, czy grafiki komputerowej. 

Wspólnie z Stowarzyszaniem "Nasz-Dom" organizowałem monitoring społeczny (obywatelski) w obrębie dzielnicy Chorzów Stary. Z zainstalowanych kamer monitoringu, korzysta i korzystała niejednokrotnie chorzowska policja.

  Jedynie poprzez skuteczną edukację i dodatkowe zajęcia informacyjne, możemy obronić nasze miasto, przed bezrobociem. Należy zintensyfikować działania pomocowe ze środków EFS dla osób pozostających bez pracy, oraz dla młodzieży wkraczającej na trudny rynek pracy. 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Intensywne roztopy na Grenlandii

Lodowce Grenlandii topnieją w rekordowo szybkim tempie - informują naukowcy. Grenlandzkie lodowce intensywnie topnieją. Pomiary prowadzone precyzyjnymi metodami grawimetrii satelitarnej pokazują, że lądolód Grenlandii coraz szybciej traci masę, przyczyniając się do wzrostu poziomu oceanów. Do Polski napływa zimne, kontynentalne powietrze z północnego wschodu. Napływa z Arktyki, z północy i związane jest z wyżem, który znajduje się teraz Skandynawią. Polska jest w zasięgu układu wysokiego ciśnienia, tylko na Podkarpaciu zaznacza się wpływ płytkiej zatoki niżowej.

Cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - nie ma jak dobre procedury RODO

Nie ma to jak wysłać cudze dane do 3500 odbiorców, dodając ich w polu „Do” - Firma DHL zadbała o procedury bezpieczeństwa zgodne z RODO - ciekawe co na to PUOD?

Przesunięcie stref klimatycznych

Klimat to nie to samo, co pogoda. Pogoda to stan atmosfery w krótkim okresie; klimat to średnia warunków pogodowych w danym miejscu na przestrzeni wielu lat. Deszcz minie, a całoroczny mróz nie.

..."Naukowcy jeszcze kilkanaście lat temu przewidywali, że do końca XXI wieku strefy klimatyczne przesuną się o 200-400 kilometrów. Tymczasem nastąpiło to w ciągu ostatnich 20 lat - dziesiątki lat wcześniej..."